Nity zrywalne – rodzaje i zastosowanie

Szukacie dobrej jakości nitów zrywalnych? Coraz więcej osób wybiera elementy tego konkretnego typu. Zwłaszcza, że są one wyjątkowo przydatne, a także wszechstronne. Jakie wyróżniamy ich rodzaje w tym momencie? Jakie są najważniejsze zalety pracy z tego typu produktami? To tylko kilka kwestii, które zostaną poruszone w dzisiejszym artykule.

Na co można się zdecydować?

Dlaczego ludzie wybierają nity zrywalne? Choćby ze względu na aspekt, że dzięki takim produktom różne czynności mogą być wykonywane o wiele szybciej. Oczywiście, jakość cały czas będzie na odpowiednim poziomie. Liczy się nie tylko możliwość oszczędzenia czasu. Dużo osób zwraca uwagę także na kwestie typowo finansowe. Nitowanie to bowiem proces, który pozwala zmniejszyć pewne koszty technologiczne. Wyróżniamy rozmaite rodzaje nitów. Między innymi można je podzielić pod kątem typu. W tej grupie znajdują się nity zrywalne standardowe, zamknięte albo na przykład rozprężne. Co dalej? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podzielić nity zrywalne pod kątem materiału. Powstają one na przykład z aluminium, żelaza, miedzi itd. Ważnym czynnikiem jest także kształt łba. Jakie są opcje do wyboru? Można postawić na nity zrywalne z łbem płaskim, powiększonym lub na przykład wpuszczanym. Dla wielu osób ważnym czynnikiem jest także zastosowanie. Nie macie szczególnych wymagań? W takiej sytuacji możecie wybrać nity zrywalne uniwersalne. Są też akcesoria do miękkich materiałów, chroniące przed wodą lub przed powietrzem o relatywnie dużym ciśnieniu itp.

Nity zrywalne zakupisz na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/nity-zrywalne-din-7337/

Zalety pracy z nitami

Jest wiele walorów, które można uzyskać decydując się na nity zrywalne. Od czego zacząć? Chcielibyśmy zauważyć, że bardzo często kupowane są między innymi nity zrywalne z łbem płaskim. Mają one normy DIN 7337/ISO 15977 – warto decydować się na tego typu produkty, ponieważ można liczyć na jakość na najwyższym możliwym poziomie. Z czego powstały tego typu opisywane elementy? Do wyboru są takie opcje, jak Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, A2/A2, A4/A4, czy Cu/St. W tym gronie są zatem aluminium, miedź itd. Warto wspomnieć, że powłoka została zabezpieczona ocynkiem galwanicznym. Jaki mamy tutaj zakres? Wszystko tak naprawdę zależy od zastosowanego materiału. Na przykład opcja wyłącznie aluminiowa (Al/Al) posiada zakres od Ø3,2 do Ø4,8. Ludzie wybierają nity, ponieważ praca z nimi jest prosta. Dodatkowo można liczyć na odpowiednią solidność i wytrzymałość w aspekcie uzyskania konkretnego połączenia. Dodatkowo takie akcesoria są bardzo uniwersalne. Przede wszystkim można je zastosować do rozmaitych produktów metalowych. Na rynku znajdują się również nity do pracy z plastikiem lub drewnem.